МИ ТАК ПИШАЛИСЯ, ЩО НАШ СИН СТАВ ПРИКОРДОННИКОМ 

МАРЦЕНЮК Олександр Володимирович
(24.10.1990-19.03.2022) 

— Сина я народила пізно, у 32 роки. Це була бажана і довгоочікувана дитина, — починає розповідати першу сторінку життя свого сина Олександра Марценюка мама Наталя. Від цих слів ще більше стискається серце, російські вбивці забрали у батьків єдину дитину.  

— Якось не було проблем з ним, золота дитина. Ніколи не викликали до школи, ніколи не було скарг з навчання в академії. 

Що стане прикордонником вирішив сам, у 10-му класі. Була така історія, яка стала роковою в його житті. Поїхали на весілля родичів до тепер вже ворожої росії. Всі документи наче на руках, все є. Зайшов прикордонник в автобус, каже, проїзний на дитину. А ми і не знала, що його треба, ніхто не сказав. Все, ви їдете, дитина лишається. Я і так просила, і сяк, та прикордонник був непохитний. 

Дитину саму ж не лишу, ніч, всюди ліс. Нас вивели за територію. Дочекалися автобуса і повернулися додому.  

Тому коли закінчив школу, ми вже знали куди йдемо, були готові, все відбувалося спокійно. 

У 2011 році закінчив Національну академію Державної прикордонної служби ім. Б. Хмельницького і відразу відбув за призначенням до Бєлгород-Дністровського.

Увесь січень-лютий 2022-го показували тривожні новини. Ми дуже хвилювалися, бо наш Саша тоді був на Чонгарі. Незадовго до 24 лютого отримав переведення до Скадовська, вже навіть речі перевіз. І хто знає, може могло б все бути інакше… 

Не вірилося, що буде війна. Це щось таке страшне, тому і не вірилося. А воно все сталося і все прийшло.
В перший день не знали куди себе діти. З Криму теж посунили. Новини передають про втрати на кордоні. Син не дзвонить. Зв’язок тримали через племінника. У наступні дні вже сам телефонував щовечора, а 18 не набрав. Діти вже все знали та не знали тільки як нам сказати.

Чоловік з того горя пішов до військкомату, каже, забирайте. Вони перевірили документи, а там наш Саша, і відправила додому.

АНАСТАСІЯ, двоюрідна сестра: «Саша у мами був один, любимчик одним словом. Але коли ми збиралися на літні канікули, то виховували нас всіх однаково. Якщо морозиво, то всім, якщо робота, ніхто не сачкує.

Наполегливий, твердий у рішеннях, порядний, завжди веселий і компанійський, а його ямочки на щоках ніколи не забути.

По лінії наших мам у сім’ї були військові, нашого дідуся ми знали лише по фото, але його форма і медалі були завжди на виду. В дечому брат схожий на нього, такий само високий, ставний. 

Саме у Білгород-Дністровську, а потім Очакові були найкращі його роки — там зустрів справжніх друзів, мав хороші відносини з начальниками і взяв від них хороший професійний досвід, який потім застосував у 2017 році у зоні бойових дій на Донеччині.

У той страшний перший день війни я набрала його по телефону і він сказав мені: сестра, тут землі не видно, все наші. Були важкі бої. За приказом він вивів техніку, особовий склад і їхні сім’ї.

Важкі ці спогади. Що можна сказати, я втратила брата, дорогу мені людину.

Щотижня батьки ходять на могилу до сина, кажуть, стає трохи легше. Та біль від втрати дитини ніколи не стишиться, їхня рана ніколи не загоїться.  


 Спілкувалася Олена САМОТОКА 

Майор Марценюк Олександр Володимирович загинув 19 березня 2022 року, захищаючи південні кордони нашої держави. 
Посмертно присвоєно звання підполковника.